Prvýkrát videli kapustu

Autor: SAVIO o.z. | 31.1.2014 o 13:38 | (upravené 31.1.2014 o 14:55) Karma článku: 8,59 | Prečítané:  997x

Utečenecký tábor Kakuma v Keni je útočiskom pre mnohé rodiny z Južného Sudánu. V tychto dňoch sa tam nachádza viac ako 10 tisích utečencov a každým dňom pribúdajú. Aj napriek ťažkej životnej situácii sa usmievajú a nestrácajú nádej na mier. Prinášame vám pár záberov z ich života.

 

Naši kolegovia v Kakume sú veľmi radi, že boli schopní distribuovať aspoň niekoľko balíkov mlieka týmto novo prichádzajúcich utečencov - sudánskym deťom. Mlieko je pre tieto deti jednoducho nedostupné. Oni si ho jednoducho nemôžu dovoliť. Vďaka Bohu, že ho mohli dať aspoň niektorým. Nebolo by to možné bez štedrých darcov.

distribuciamlieka.jpg

mliekomame.jpg

mliekoprenovych.jpg

Nedeľu 26. januára zamestnanci a študenti don Bosca distribuovali kapustu do 225 rodín. Pokračovali aj ďalšie dni. Utečenci nemajú dostatok zeleniny alebo ovocia. Pravdepodobne je to prvýkrát, čo sa dostali kapustu. V týchto dňoch jedia iba cirok

kapustay.jpg

kapustax.jpg

kapustarodina.jpg

 

Vašu pomoc potrebuje aj naša Misia don Bosco. Pomôcť môžete aj vy. Navštívte stránku www.terazvsudane.sk a spojte sa s nami pre Južný Sudán teraz. Vaše štedré finančné dary budú použité na nákup liekov, prikrývok, sieťok proti moskytom, matracov, jedla, materiálu na stany, odevov, pohonných hmôt potrebných na prevoz rodín do bezpečia a na odmeny pre strážcov na ochranu počas prevozu.

Zo srdca ďakujeme.

 

Zuzana Suchová, manažérka pre program Adopcie tried v Južnom Sudáne

 

zdroj: don Luke Mulayinkal SDB, Don Bosco V.T.C., utečenecký tábor Kakuma

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Keď Kočner povie pravdu

Dúfajme, že sme Pentu sklamali.

Cynická obluda

Robertova voľba

Prepustiť Trnku na slobodu, a vyzerať ešte viac ako mafia, Smeru nijako nepomôže. Ale tá druhá možnosť bola oveľa horšia.


Už ste čítali?